Volkswagen Maraton Praha 2016 - MČR v maratonu

09.05.2016 16:00

Včera 8.5.2016 se v Praze konal 22. ročník v běhu na 42 195 m, které bylo zároveň tradičně i mistrovstvím ČR. Počasí nebylo úplně ideální, bylo velké teplo a foukal silný vítr. Mé ambice směřovaly k atakování času 2:20 hod...

V 9 hod zazněl startovní výstřel a za poslechu Vltavy jsem se vydal vstříc maratonu. Bylo nás celkem dost, kteří jsme chtěli běžet pod hranici 2:20 hod, takže jsem se mohli na čele střídat a pomáhat si. Do 25. km jsme drželi konstantní tempo, ikdyž se skupina pomalu ztenčovala. Na zmiňovaném 25. km jsme zůstali pouze 4, přičemž v úvodních kilometrech čítala naše skupina kolem 10 běžců. Po celou tuto dobu se mi běželo dobře a pravidelně jsem občerstvoval... Zlom přišel kolem 27. km, kdy mi došlo takovým způsobem, že jsem s tím nedokázal nic dělat. Oddělil jsem se tedy od skupiny a měl jsem 2 možnosti. Vzdát nebo zatnout zuby a zkusit se "doplazit" do cíle. Zvolil jsem druhou možnost. Na 30. km už jsem ztrácel minutu oproti plánovanému mezičasu a tak jsem všechny zbylé síly zaměřil na jediný cíl, dostat se do cíle. Kilometry neutíkaly, únava byla neskutečná a do cíle 12 km. Přešel jsem tedy do tempa odpovídajícího chůzi a čekal co se stane. Nutno říci, že v tuto chvíli jsem držel 2. místo v rámci MČR za neohroženě běžícím Petrem Pechkem. Někde na 37. km mě doběhly nejrychlejší ženy spolu s Robertem Krupičkou. Zkusil jsem se zaháknout, ale po 50 m jsem si to zase rozmyslel a pokračoval ve svém šnečím tempu :D Kolem 39. km mě doběhly další 2 ženy, se kterými jsem se již dostal do cíle. Výsledný čas byl 2:28:03 hod a věřte nebo ne, ale stačilo to na bronzovou medaili v rámci MČR. Výsledný čas je daleko za očekáváním, tak aspoň ten bronz.